contentImage

Erdoğanlar Hazır Beton

Erdoğanlar Ltd. Şti. ’nin temelleri, 1960’lı yıllarda Antalya’nın İbradı ilçesinde bakkaliye dükkânı ile atılmıştır. Daha sonraları manifatura, tuhafiye, kereste ve odun ticaretinin yanı sıra BMC kamyonlarının ve Singer dikiş makinelerinin yetkili satıcılığını yaparak büyümenin sinyallerini vermiştir.

1970 yılından itibaren aile, Konya’nın Beyşehir ilçesinde ticari faaliyetlerini sürdürmüştür.1990 yılına kadar bireysel olarak yapılan faaliyetler o günden sonra “Erdoğanlar Ltd. Şti.” olarak hayatına devam edecektir.

Şeref Erdoğan, Kazım Erdoğan, Kemal Erdoğan ve Hadi Erdoğan tarafından kurulan şirket Antalya’da “Konya Çimento Torbalı ve Hazır Beton Akdeniz Distribütörlüğü” ile kısa sürede ismini sektörün üst sıralarına taşımıştır. Firma bugün yıllık 300.000 ton çimento satışı ile bölgedeki liderliğini devam ettirmektedir. Çimentonun yanı sıra geniş bir inşaat malzemeleri ürün gamına sahip olan firma, her geçen gün sektördeki yerini sağlamlaştırmaktadır.

1990 yılında Koç Grubuna ait Fulda Lastik Bayiliği ile farklı bir kulvarda da ismini duyurmuştur. Bu sektörde çıtasını her yıl daha yükseğe çıkaran şirket, 2001 yılından itibaren Continental Lastik Bayii olarak birinciliğini resmen ilan etmiştir ve 2008 yılında Türkiye sınırları içinde üst üste birinciliklerinin sonucu olarak “Tüm Zamanların En İyisi” ödülünü almıştır.

2005 yılında, bugüne kadar yapılan tüm çalışmaların ve başarıların göstergesi olan Hazır Beton Tesisini kurmuşlardır. 20 dönüm arazi üzerinde yıllık 360.000 m3 üretim kapasitesi olan tesis TSE Uygunluk Belgesi, TSE İmalata Yeterlilik Belgesi ve K-Q TSE-İSO –en 9001-2008 Belgelerine sahiptir. İnsan hayatının önemini göz ardı etmeden üretim yapan tesis, birinci sınıf üretim ve hizmeti esas almaktadır. Bugün 70 çalışanıyla yoluna hızla devam etmektedir.

2005 yılında toptan, 2009 yılına gelindiğinde Petrol Ofisi A. Ş.’nin istasyonlu akaryakıt bayiliğini alarak Antalya/Güllük’te faaliyetine başlamıştır.

2010 yılında ise Antalya/Kepez’de “Ağır Vasıta Özel Tamir ve Bakım Servisi’ni kurmuşlardır. Güvenli ve hızlı servis esas alınarak kurulan tesis, kalitede ismine yakışır hizmet verileceğini kısa sürede göstermiştir. Ayrıca tesisimiz 7 gün 24 saat çalışarak hizmette zaman sınırı olmayacağını da müşterilerine vaat etmektedir.

Şirket, tüm faaliyetlerini Antalya’nın yanı sıra Alanya, Manavgat, Konya ve Beyşehir’de toplam 150 çalışanıyla ve 120 adet ağır vasıta ve binek aracıyla devam ettirmektedir.

50 yıllık ticaret hayatının 20 yılını aile şirketi olarak sürdüren ve bugün Kazım Erdoğan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığında hatırı sayılır bir büyüklüğe erişen firmamız, aile olmanın avantajlarını en iyi şekilde kullanmıştır. 1997 yılında ailemizin büyüğü ve şirketimizin ortaklarından sevgili Şeref Erdoğan’ın vefatıyla birbirine daha sıkı bağlanan bizler, daha nice 50 yıllara bu şirketi taşımak ve en iyi olma yolundaki gayretlerimizi devam ettirmek için canla başla çalışmaktayız.