Yönetim Kurulu Başkanı’nın mesajı

Ticaret hayatında 60 yılı ardında bırakmış biri olarak şu anki Erdoğanlar A.Ş. ‘nin yönetim kurulu başkanı olan ben Kazım Erdoğan, bu güne nasıl geldiğimizi merak edenlere bir de kendi kalemimden anlatayım istedim.

 

Şöyle durup arkama bakınca öyle çok yaşanmışlık, öyle çok yol arkadaşı, öyle çok çaba, sitem, sevinç, hüzün…. Görüyorum ki saymakla da yazmakla da bitmez. Az değil bir ömür verdik dimdik ayakta durabilmek için, bir ömrü verdik bizden sonrakiler için. Bir zamanlar çıraktım ustamın yanında şimdi ise ustalık yapıyorum çıraklarıma su gibi geçen zamana şaşarak.

Çalışmaktan yılmadan adım adım ilerledik bu yolları. Dört kardeş omuz omuza vererek kurduk şirketimizi. Büyük bir kumardı aslında bizim için, Beyşehir’de kabuğunda yaşamını sürdüren devi Antalya’ya taşımak. Ya nasip dendi kardeşler olur verdi ve çıkıldı dönüşü olmayan yola. Kolay değildi korkular yüreklerimizde dört aile ve tüm gelecek hesaplarıyla başlandı çalışılmaya. Kelimelerle anlatılmaz, o günleri yaşamayan bilemez çektiğimiz zorlukları. Tek bir amaç vardı geleceğe sağlam temiz bir miras bırakmak. İşte o ilk adımdan bu güne durmadan dinlenmeden sırf bu amaç için çalıştık. Ne adımıza tek bir leke getirdik ne de başımızı önümüze eğdik. Yalnız değildik tabi ki, onlarcasının alın teri onlarcasının duası var bu şirkette. Yol arkadaşlarımız var dedim yazımın başında, bir bakınca şöyle arkama hüzün dolar içim kimler geldi kimler geçti derim. Kimi gelen gideni arattı o zamanda , kimi gelen bizimle yaşlandı bu yolda. İnsan sarrafı olduk bu süreçte yaşaya yaşaya öğrendik eğri ile doğruyu. Aza tamah ettik kimi zaman çoğu hak etmek için. Kimsenin canını yakmadık canımızı yakanlarıysa yok saydık. Haramı helali öğreten babamız sayesinde yeri gelince durmayı yeri gelince koşmayı bildik.

Koca bir okuldur ticaret hayatı hele de benim gibi 60 yıl gidip gelmişsen o okula yaz yaz bitmez yaşadıkların. Uzun lafın kısası tırnakla kazıya kazıya denir ya işte öyle geldik bu güne.

Şimdi tek dileğim var Allah’tan; isminin ardında onca yaşanmışlığı, onca acıyı barındıran bu şirketin bizden sonra da şimdinin çırakları çocuklarımız tarafından nice 60 yıllara taşınmasıdır.

Yolunuz yolumuz her daim açık olsun….

Kazım Erdoğan
Erdoğanlar A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı

Bizimle Güncel Olun

1970 yılından itibaren aile, Konya’ nın Beyşehir ilçesinde ticari faaliyetlerini sürdürmüş 1990 yılında ise Erdoğanlar Ltd. Şti. olarak hem Konya hem de Antalya bölgesinde ticari hayatına devam etmiştir.

Faaliyet Alanları