Ürün Bilgileri

resim1NERVÜRLÜ İNŞAAT DEMİRİ (8mm-32mm arası çaplarda)
TSE, DIN, ASTM, BS ve JIS standartlarına uygundurlar. 8mm ile 32mm çap ağırlığındaki nervürlü çubuklar 2000 kg’lık bağlar halinde paketlenmektedir.

resim2KANGAL DEMİRİ (5,5mm-16mm arası çaplarda)
Ürünler döküm bazında ayrılmakta, her döküm ayrı bir numara ile tanımlanmakta ve müşteride kullanım aşamalarına kadar bu numara ile izlenmektedir.

resim4ÇELİK HASIR
Tipine bağlı olarak 30’luk, 50’lik ve 100’lük tabakaların tellerle sıkıca bağlanması ile paketlenir.
Endüstriyel yapıların çeşitli konstrüksiyonlarında, tünel kalıp sisteminde, betonarme borularda, beton pist, otoyol ve saha kaplamalarında, metro ve tünel yapımında, Prefabrik yapı elemanlarında kullanılmaktadır.

resim4İNŞAAT ÇİVİSİ
İnşaat kalıpları, çatı iskeleti yapımında kullanılan standart çivilerdir.

Ürün Bilgileri

İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük kapasiteye sahip çimento fabrikası Konya Çimento A.Ş.’nin İç Anadolu ve Akdeniz bölge distribütörlüğünü yapmaktayız.

CEM I 42,5 R Portland Çimento

Ürün Özellikleri

Kalker, kil, demir cevheri, pirit külü, boksit vb. hammaddelerin uygun oranda karıştırılıp, öğütülerek pişirilmesi sonucu elde edilen klinkerin, bir miktar priz düzenleyici (genellikle alçıtaşı) ile birlikte öğütülmesinden oluşan; suyla karıştırıldıktan belirli bir süre sonra donarak dayanım kazanan üründür.
Kullanım Alanları: Genel olarak yüksek dayanım gerektiren yapılarda, soğuk havada dökülen betonlarda, prefabrik yapılarda, tünel-kalıp uygulamalarında, yapı kimyasalları üretiminde ve temel betonları uygulamalarında kullanılır.

CEM II A 42,5 R Portland Kompoze Çimento

Ürün Özellikleri: Portland çimento klinkeri, kireçtaşı ve seçilmiş puzolanik malzemelere (traş, tüf vs.) bir miktar alçıtaşı eklenerek birlikte öğütülmesinden elde edilir.Kullanım Alanları: Genellikle yüksek mukavemet ve erken dayanım gerektiren baraj, tünel, prefabrik yapılar ile bina kimyasallarının üretiminde kullanılır.

CEM II B 32,5 N Portland Kompoze Çimento

Ürün Özellikleri

Kendi sınıfı içinde erken dayanımı yüksek çimento grubunda yer alır. Bileşiminde Portland çimento dışında %35 civarında çok ince öğütülmiş uçucu kül ve kalker bulunur. İçerdiği ince dolgu malzemesi, beton içindeki mikro gözenekleri doldurarak sıkılaştırır ve geçirimsizliğini artırır. Kullanım Alanları: Genel amaçlar için kullanılır. Temeller, istinat duvarları, barajlar gibi kütle beton uygulamalarında kullanılablir.

SDÇ 42,5 R

Ürün Özellikleri

Kalker, kil, demir cevheri, pirit külü, boksit.vb. hammaddelerin uygun oranda karıştırılıp, öğütülerek, pişirilmesi sonucu elde edilen klinkerin, bir miktar priz düzenleyici (genellikle alçıtaşı) ile birlikte öğütülmesinden oluşan; suyla karıştırıldıktan belirli bir süre sonra donarak dayanım kazanan üründür.Kullanım Alanları: Genel olarak normal Portland çimentoların kullanıldığı yerlerde kullanılabileceği gibi baraj inşaatları, tüneller, liman inşaatları, sulama kanalları, yapı kimyasalları gibi sülfatlı sulara maruz kalan ortamlarda kullanılması uygundur.

VİCAT PROMPT ÇİMENTO “duvar ustasının üncü eli)

Ürün Özellikleri

Hızlı priz alma sayesinde onarım, kalafatlama ve takozlama (destekleme) işlerini birkaç dakika içinde gerçekleştirme imkanı verir. Hızlı katılaşması, yapı işinin tamamlanması için kısa vadeler öngörme imkanı sağlamaktadır. Dolayısıyla yapı en kısa zamanda hizmete açılabilmektedir. Hızlı priz ve katılaşma özelliklerini inceliği ve rengi ile birleştirdiğinizde dekorasyon, restorasyon çalışmaları, korniş yapımı, geleneklere uygun olarak eski tarz yapı gerçekleştirme işlerine özel estetik bir nitelik katmaktadır. VİCAT PROMPT, aynı zamanda kireçli sıvanın da priz almasını hızlandırır. İdeal çalışma örnekleri arasında dekoratif kalıplama, korniş onarma, eski tarz kenar şekillerinin onarılması gelir. Aynı zamanda, sızdırmazlık sağlama konusunda yıllardır bilinen ve kabul görmüş bir üründür. Yüzeylerde mükemmel tutuş sağlar. Priz ve katılaşmadaki hızı su altında kalmış yapıların neredeyse hemen hizmete açılmasına imkan sağlar.

Kullanım Alanları

Onarımlar için
Kenarlar, çatlaklık, çerçevelerin yeniden doldurulması, elektrik kablolarının kaplanması, kesiklerin ve yıpranmış yüzeylerin ve su kanallarının kapatılması, olukların, kanal girişlerinin onarımı, muhafaza havuzlarının,rezervuarların su geçirmezliğinin sağlanması ve setlerin onarımında,

Kalafatlama ve takozlama için
Ahşap yada çelik kafes, bahçe duvarı direkleri, çatı aşığı, duş küveti, banyo, balkon korkuluğu, parmaklık küpeştesi, koruma parmaklıkları, pencere eşiği, pencere dayanağı… ve her türlü “geçici takozlama (destekleme)” işlerinin yapımında kullanılmaktadır.